Mistrzostwa Województwa SZS w Lekkiej Atletyce

1.06.2010 roku na stadionie AZS Olsztyn odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Lekkiej Atletyce. Na zawody pojechała czteroosobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kazanicach. Do Olsztyna  zjechali najlepsi młodzi lekkoatleci ze szkół : Morąga, Giżycka, Braniewa, Bartoszyc, Wilkas, Lipowiny, Dywit ,Ostródy i wielu innych.

Nasi reprezentanci zdobyli łącznie 2 medale mistrzostw. Medal złoty i tytuł mistrza województwa  na dystansie 1000m zdobył Mateusz Jackiewicz  z dobrym czasem 3:05,8. Mateusz w kwietniu został również mistrzem województwa w biegach przełajowych, a teraz potwierdził swoje mistrzostwo na bieżni.

Natomiast drugie miejsce oraz tytuł wicemistrzowski zdobył Cezary Ochenkowski w skoku w dal z wynikiem  4,57m. Zawodnicy skakali z deski ,a nie ze strefy, co utrudniło osiąganie dobrych wyników. Jednak Czarek znakomicie odnalazł się w nowej sytuacji i zajął w konkursie 2 miejsce.