Mistrzostwa Województwa LZS w Lekkiej Atletyce

19 maja na Stadionie AZS Olsztyn odbyły się Mistrzostwa Województwa LZS w lekkiej atletyce. Jak co roku do Olsztyna pojechała reprezentacja Gminy Lubawa utworzona z uczniów gimnazjum w Kazanicach, Grabowa –Wałdyk, Sampławy oraz Prątnicy.

Awans do finału wywalczyli mistrzowie oraz wicemistrzowie eliminacji gminnych zorganizowanych przez Gminny Szkolny Związek Sportowy  12.05.2010 roku na stadionie w Lubawie. Reprezentanci szkół z Gminy Lubawa spisali się znakomicie zdobywając 13 medali indywidualnych (w tym 6  pierwszych miejsc)

W klasyfikacji drużynowej nasi reprezentanci zajęli znakomite pierwsze miejsce w województwie. Zdobyli oni 228 pkt i wyprzedzili aż o 70 kolejną ekipę z Jezioran. W rywalizacji startowało przeszło 20 reprezentacji. Należy dodać że to nie pierwszy tytuł mistrzowski zdobyty przez reprezentantów szkół Gminy Lubawa.

W roku 2007 oraz 2008 zdobyliśmy również pierwsze miejsce w województwie warmińsko-mazurskim. Znakomity start w tym roku potwierdził nasza dominację w województwie w lekkiej atletyce.

2m-Marcin Banacki -300m(39,9s) Gimnazjum w Sampławie

1m-Aleksandra Maliszewska w biegu na 100m (12,78s) Gimnazjum w Grabowie-Wałdykach

2m-Karolina Jakubowska w skoku wzwyż (1,45m) ) – Gimnazjum w Grabowie-Wałdykach

2m-Ewa Kasprzycka w pchnięciu kulą (9,45m) – Gimnazjum w Grabowie-Wałdykach

2m-Jakub Ryfka w pchnięciu kulą (11,67m) – Gimnazjum w Grabowie-Wałdykach

3m-Rafał Słupski w biegu na 1000m (2min 55s) Gimnazjum w Grabowie-Wałdykach

Sztafeta 4x100m dziewcząt (Gimnazjum w Grabowie-Wałdykach): Klimek Sylwia, Ewertowska Paulina, Jakubowska Karolina, Maliszewska Aleksandra – 1 miejsce

Sztafeta 4x100m chłopców (Gimnazjum w Grabowie-Wałdykach): Palczewski Michał, Graman Jakub, Sadowski Mateusz, Pruchniewski Robert – 3 miejsce

Opiekę  nad liczną grupą zawodników sprawowali :Beata Grochowska, Mirosław Śliwiński, Leszek  Kołodziejski, Grzegorz Pułka, Marcin Dmochewicz i Piotr Treder.

Materiał : M. Ś i L.K