KS CONSTRACT - Helios Białystok 2:0 (1:0)

KS CONSTRACT rozegrał mecz z Heliosem Białystok w ramach 3 kolejki spotkań o mistrzostwo I ligi futsalu. Spotkanie z Heliosem miało być okazją na pokazanie prawdziwej siły zespołu w tym sezonie. Constract pokonał Helios 2:0. Cieszy wynik meczu i zdobyte punkty, jednak z grą naszych zawodników w tym spotkaniu nie było najlepiej.

W dotychczasowych spotkaniach drużyna z Lubawy, grała zbyt nerwowo, nie będąc w stanie całkowicie zdominować rywala. Kluczem do zwycięstwa miała być skuteczność. Takie założenia były przed meczem.

Constract od początku spotkania narzucił swoim dzisiejszym rywalom swój styl. Szybka, dokładna piłka i Piotr Karbowski zdobywa pierwszą bramkę dla Constractu jest 1:0. W pierwszej połowie goście praktycznie skupili się broniąc swojej bramki. Mimo dobrej gry więcej bramek w pierwszej połowie nie padło.

Kiedy kibice liczyli na kolejne bramki, goście w drugiej połowie narzucili swój styl, gry i zaczęli groźnie atakować bramkę gospodarzy. Gospodarze grali nerwowo i szybko uzbierali 5 fauli.

W końcówce spotkania piłkarze z Białegostoku nie wykorzystali dwóch rzutów karnych przedłużonych. Bohaterem meczu był bramkarz Constractu Kacper Zelma, który bronił bramki i w końcówce po wycofaniu bramkarza przez Helios zdobył drugiego gola dla gospodarzy.

W mojej ocenie piłkarze Constractu jeśli myślą o sukcesie w tegorocznych rozgrywkach I ligi muszą znacznie poprawić skuteczność.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został Kacper Zelma. (mz)