Motor Lubawa - Jagiellonia II Białystok 1:2

Po ostatnim zwycięstwie 5:1 i awansie do 1/8 WPP piłkarze Motoru rozegrali 10 kolejkę. Tym razem rywalem na stadionie Łazienkowskim w Lubawie 1 października była drużyna Jagiellonii II Białystok, zajmująca 13 miejsce w tabeli. Motor uległ Jagiellonii II Białystok 1:2.

Po pożegnaniu trenera Arkadiusza Matza na ławce trenerskiej tego dnia zastąpił go trener juniorów Krzysztof Malinowski.Były  trener Motoru  tym razem  obserwował spotkanie z trybun. Przed meczem zawodnicy i kibice minutą ciszy uczcili  pamięć zmarłego jednego ze sponsorów klubu Edwarda Banackiego.

Na początku spotkania goście mieli przewagę jednak zabrakło skuteczności. Mimo optycznej przewagi, drużyna gospodarzy groźnie kontratakowała i mogła w końcówce pierwszej połowy objąć prowadzenie. Tak się nie stało i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo.

W  drugiej połowie  od początku  lepiej prezentowali  się  gospodarze . Zawodnicy Motoru  widząc, że jest okazja  do  zdobycia  w tym meczu trzech punktów atakowali  gości  i objęli  prowadzenie po pięknej bramce  Adriana Zasuwy w 52 minucie.

Po zdobyciu  gola dalej  groźnie atakowali  bramkę Jagiellonii. W  drugiej połowie  trener  Motoru  zmuszony był do zmiany zawodników  po środowym spotkaniu  pucharowym, zawodnicy nie byli  w pełni sił.

Goście  groźnie kontratakowali i wykorzystali to,że  piłkarzom  Motoru zabrakło sił. Najpierw  wyrównali  na 1:1 bramkę zdobył Emil Łupiński a w 87  minucie po błędzie  Łukasza Lewalskiego decydującą  bramkę na wagę trzech punktów zdobył Dawid Polkowski  pokonując Motor Lubawa 1:2. W drużynie  Dariusza Bayera trenera Jagielonii II Białystok  grał Jonatan  Straus, urodzony w Nowym Mieście Lub. obrońca. Sędzią  głównym spotkania był Marcin Sęczek, asystowali: Mariusz Adamiec i Marek Kwiatkowski.