Z boisk A, B i C klasy

AVISTA Łążyn wygrywa pierwsze w tym sezonie derby Gminy Lubawa z JORDANEM Kazanice 3:2. Drugiej porażki w sezonie zaznali zawodnicy LIDERA Złotowo. W C-klasie pierwszy punkt Grabowa i kolejne zwycięstwo ZUH. Szczegóły poniżej.

A-klasa

GKS GRUNWALD Gierzwałd – LZS LIDER Złotowo 3:1 (2:1)

Bez punktów z Frygnowa wrócili podopieczni trenera Pawła Jurkiewicza. Aktualny lider rozgrywek pokonał LIDERA Złotowo 3:1.

Bramki: Dawid Komorowski (5’), bramka samobójcza (45’), Patryk Budzich (59’) – Paweł Brzozowski (28’)

B-klasa

LZS JORDAN Kazanice – LZS AVISTA Łążyn 2:3 (1:1)

AVISTA Łążyn lepsza w derbach Gminy Lubawa. Drużyna prowadzona przez trenera Karola Malinowskiego pokonała JORDAN Kazanice 3:2, wracając tym samym na fotel v-ce lidera rozgrywek.

Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy JORDANU Kazanice po strzale z rzutu karnego Łukasza Graduszewskiego. Goście wyrównać mogli kilkanaście minut później ale kolejnej „jedenastki” nie wykorzystał Łukasz Rubalewski.

Co nie udało się z rzutu karnego udało się z dystansu Patrykowi Kempkowskiemu, który doprowadził do remisu. W ostatniej akcji pierwszej części czerwoną kartkę za faul obejrzał pomocnik AVISTY Łukasz Junkier.

W drugiej części gry kluczowe dla losów spotkania były dwie minuty, w których to AVISTA zanotowała dwa trafienia. W 67 minucie gości na prowadzenie wyprowadził Krzysztof Marchelek, podwyższył 60 sekund później Patryk Kempkowski. „Biało-niebiescy” odpowiedzieli jeszcze jedną bramką Łukasza Graduszewskiego ale było to wszystko na co było stać tego dnia piłkarzy JORDANU.

Bramki: Łukasz Graduszewski (8’, 82’) – Patryk Kempkowski (30’, 68’), Krzysztof Marchelek (67’)
Skład JORDANU Kazanice: Bartłomiej Górski – Dawid Gajewski, Przemysław Gerka, Mateusz Górski (75’ Piotr Laskowski), Łukasz Graduszewski, Tomasz Grzybowski, Maciej Jurkiewicz, Marek Kamiński, Krystian Opałka, Dawid Rafiński (60’ Bartosz Modrzewski), Jakub Zglenicki
Skład AVISTY Łążyn: Karol Mergalski – Patryk Borkowski, Karol Józefowicz (78’ Artur Zelma), Łukasz Junkier, Patryk Kempkowski, Miłosz Krajewski, Karol Malinowski (46’ Damian Golder), Krzysztof Marchelek, Łukasz Rubalewski, Paweł Senkowski (76’ Rafał Rynkowski), Marek Wierzbowski