KS Constract Lubawa - Unisław Team 3:2

24 września KS Constract Lubawa zainaugurował w hali OSiR w Lubawie przy ul. Św. Barbary 1 kolejkę I ligi grupy północnej. Rywalem gospodarzy była drużyna Unisław Team.

W pierwszej połowie spotkania gospodarze grali nerwowo, spięci przed własną publicznością, nie potrafili realizować założenia trenerów. Pierwszą bramkę z kontry zdobyli goście w 15 minucie meczu.

Po słabej I połowie w drugiej piłkarze z Lubawy przyspieszyli  grę, na boisku pokazali się  nowi zawodnicy i  zdobyli wyrównującą bramkę po golu Dawida Mederskiego. Kilka minut później po ładnej grze  całego zespołu  Constractu zdobył druga bramkę dzięki Mateuszowi Zaborskiemu. Jednak drużyna z Unisławia doskonale sobie radziła w obronie i  groźnie kontratakowała, doprowadzając do wyrównania na 2:2 w 11 minucie drugiej połowy.

W końcówce spotkania gospodarze grali nerwowo, brak było skuteczności jednak na ok. 4 minuty przed końcem spotkania Denis Deniszyn zdobył decydującą bramkę ustalając wynik na 3:2.

Zwycięstwo zapewne cieszy, jednak gra drużyny na inauguracje I ligi  niestety nie. W mojej ocenie najlepszym zawodnikiem w drużynie gospodarzy był bramkarz Kacper Zelma. Jego obrona szczególnie w końcówce meczu spowodowała, że  Constract zdobył komplet punktów. (mz)