MLKS Motor Lubawa - Pelikan Łowicz 1:2 (0:1)

Zakończyła się I kolejka III ligi grupy I, w której zmierzyły się: MLKS Motor Lubawa i  Pelikan Łowicz. Po 90 minutach gry mimo podjęcia walki, szczególnie w drugiej połowie, zgodnie z przewidywaniami trzy punkty wywalczyła drużyna z Łowicza.

Przed meczem odbyła się mała uroczystość. Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Marek Łukiewski w asyście członków Zarządu klubu Motor, wręczył  puchar kapitanowi Motoru Markowi Śnieżawskiemu za awans do III ligi, a Jan Domazer - jeden z współzałożycieli klubu otrzymał złotą odznakę PZPN.

Pierwsza połowa to dominacja gości. Od pierwszych minut spotkania piłkarze z Łowicza grali piękny futbol. Już w 23 minucie goście po akcji całego zespołu mogli objąć prowadzenie. Piłka po strzale trafiła w słupek.

Goście w pierwszej połowie dominowali i stworzyli kilka groźnych akcji. Bramka padła dopiero po rzucie wolnym w 41 minucie po pięknym strzale Bartosza Bujalskiego z 30 metrów.

Po przerwie trener Motoru dokonał zmiany i na boisko wszedł Adrian Zasuwa, który zastąpił Łukasza Margalskiego. Wejście Adriana  znacznie ożywiło grę  gospodarzy. Po  jednej z akcji prawą  stroną boiska  i dośrodkowaniu "ciapka" Marek Śnieżawski  wyrównuje  na 1:1.

Szczęście Motoru nie trwało długo.Zaledwie  trzy minuty  po  bramce wyrównującej  goście  zdobywają  bramkę po błędzie obrony  za sprawą  Wojciecha Wojcieszyńskiego.

W  drugiej połowie  trener  Arkadiusz Matz zmienił kilku zawodników jednak  do wyrównania zabrakło trochę szczęścia.

W końcówce spotkania  po dośrodkowaniu  Tomasza Śnieżawskiego  w poprzeczkę  główką  trafia  Adrian Zasuwa. Sędzią głównym spotkania był  Michał Grocki asystenci: Rafał Roguski i Michał Kowalczyk