I Mistrzostwa Lubawy w kapslach

Dnia 01.05.2010 na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubawie zostały rozegrane I Mistrzostwa Lubawy  w kapslach.
Do zawodów zgłosiło się 13 uczestników, których podzielono na dwie grupy. Dwie najlepsze osoby z każdego wyścigu przeszły do finału.

W pierwszych eliminacjach zwyciężyli: Jakub Wojtacki oraz Adrian Kościński, w drugich eliminacjach najszybciej linię  mety przekroczyli Adrian Raczyński oraz Radosław Gajewski.
Końcowa klasyfikacja wyścigu:
1.    Adrian Raczyński
2.    Radosław Gajewski
3.    Jakub Wojtacki
4.    Adrian Kościński

Po zmaganiach indywidualnych do startu zgłosiły się 4 pary  rodzinne, gdzie mógł wystapić tata lub mama ze swoim dzieckiem. Ryralizacja zmagań rodzinnych była bardzo zacięta, do końca wachały  się losy zwyciestwa.
Oto końcowa klasyfikacja rodzinna:
     1 miejsce - Jakub Wojtacki + tata                       >   dwie pary równocześnie
     1 miejsce - Adrian Kościński + mama                     przekroczyły linię mety
     3 miejsce - Karina Wojtacka + tata
     4 miejsce – Krzysztof Krajewski +siostra

Zmagania w kapsle prowadził Mirosław Gajewski.
   Warto zaznaczyć, że wszystkie kapsle zostały własnoręcznie udekorowane flagami i uzupełnione silikonem przez dyrektora OSiR-u w Lubawie pana Jacka Różańskiego, który był również projektantem toru wyścigów.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczył pan Jacek Różański.W trakcie trwania wyścigu uczestnicy otrzymali jogurty i słodycze.

Jak widać z frekwencji zabawa w kapsle wraca do łask po kilkunastu latach przerwy. Dzieci i młodzież obiecali kontynuować edycję wyścigu na swoich podwórkach, tym bardziej że każdy uczestnik zabrał kapsla którym toczył wyścig z rywalami.