Motor Lubawa - Omulew Wielbark 5:1 (2:0)

Zakończyło się spotkanie IV ligi warmińsko-mazurskiej na stadionie Łazienkowskim w Lubawie, w którym zmierzyły się - gospodarz MLKS Motor Lubawa oraz Omulew Wielbark - 11 drużyna w tabeli.

Już w 8 minucie wicelider tabeli objął prowadzenie po strzale Tomka Śnieżawskiego. Mimo zdobycia pierwszego gola goście groźnie kontratakowali, ale bramkarz Jacek Malanowski bronił strzały z dystansu. Do przerwy Motor zdobył drugą bramkę po strzale Łukasza Świgonia.

Po przerwie na boisko wszedł na miejsce Adriana Zasuwy, Łukasz Lewalski, który w 48 minucie zdobył trzecią bramkę dla Motoru. Goście w drugiej połowie nie mając nic do stracenia zaczęli groźnie kontratakować i w 55 minucie zdobyli piękną  bramkę ze stałego fragmentu gry przez Jakuba Domżalskiego.

Kilkanaście minut później gospodarze ponownie zdobywają bramkę na 4:1 po strzale Romana Śnieżawskiego. Piąta bramkę zdobył Tomasz Śnieżawski, który w dzisiejszym spotkaniu był w mojej ocenie najlepszym zawodnikiem w drużynie gospodarzy. W końcowych minutach spotkania wszedł na boisko po kontuzji Paweł Ewertowski. Motor pokonał Omulew Wielbark 5:1.

Przed meczem odbyła się mała uroczystość. Przedstawiciel Członek Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej - Józef Obrębski oraz dyrektor biura Marek Łukiewski uhonorowali zasłużonych działaczy - Tadeusza Licznerskiego - współzałożyciela klubu oraz wieloletniego trenera młodzieży - Jerzego Sendlewskiego. Obaj otrzymali Złotą Honorową odznakę PZPN.

Prezes klubu Marek Olejniczak z okazji Urodzin otrzymał kwiaty z rąk członka Zarządu klubu - Jerzego Jurkiewicza oraz sponsora klubu - Marka Liberadzkiego. (mz)