2 brązowe medale zawodników Sokoła Lubawa podczas OOM w Lubawie

W dniu wczorajszym 1 maja 2016 zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach Halowych w zapasach w stylu klasycznym. Była to największa impreza zapaśnicza od kilkunastu lat zorganizowana w naszym mieście.

W OOM wystartowało pięciu zawodników Sokoła Lubawa po eliminacjach krajowych i dwójka z nich zdobyła brązowe medale: 46 kg Januszewski Filip i 85 kg Kacper Łuczak.

Pozostali zawodnicy zajęli: Rożentalski Patryk V m, Rożentalski Przemysław XV m, 50 kg Świątkowski Wojciech XIV m.

W klasyfikacji drużynowej zapaśnicy Sokoła Lubawa zajęli XI miejsce na 51 klubów z kraju. Stoczono 270 walk na trzech matach.

Medale wręczali przedstawiciele lokalnych władz, sponsorzy, trenerzy oraz Andrzej Wroński 2 krotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w zapasach.

Najlepszym zawodnikiem z Sokoła Lubawa został Kacper Łuczak, który po pierwszej przegranej walce zmobilizował się i ostatecznie zdobył brązowy medal. Otrzymał piękny puchar ufundowany przez Prezesa klubu  Sokół Lubawa Andrzeja Koseckiego.

Specjalne wyróżnienie za popularyzacje zapasów przyznane zostało przez Zarząd Krajowy PZZ otrzymał Henryk Mężykowski, któremu nagrodę wręczył Andrzej Wroński i Ryszard Frelek Członek Zarządu Władz Krajowych PZZ.