Motor Lubawa - DKS Dobre Miasto 2:0 (0:0)

Na stadionie Łazienkowskim w Lubawie zakończyło się spotkanie 22 kolejki IV ligi pomiędzy MLKS Motor Lubawa i DKS Dobre Miasto.

Czwarta drużyna tabeli podejmowała 23 kwietnia br. po wycofaniu się z rozgrywek Startu Kozłowo ostatnią drużynę tabeli DKS Dobre Miasto.

Po ostatnim zwycięstwie na wyjeździe w Łukcie ze Stomilem II Olsztyn, kibice liczyli na komplet punktów w dniu dzisiejszym i tak też się stało. Motor pokonał gości 2:0 po bramkach Łukasza Świgonia.

Pierwsza połowa była bezbarwna, gospodarze grali słabo bez koncepcji i dopiero w końcówce pierwszej połowy zagrozili bramce gości.

W drugiej połowie, kiedy  na  boisko  po zmianie Adriana  Zasuwy i Adriana Linknera  weszli Łukasz Mergalski i Dawid Ksiuk drużyna z Lubawy już w 48 minucie zdobyła bramkę po główce  Łukasza Świgonia.

Gospodarze przeważali na boisku stwarzając kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. W 52 minucie  Łukasz Świgoń strzela drugą bramkę.
W końcówce meczu goście kontratakują , próbują zdobyć bramkę, ale Jacek Malanowski  bramkarz Motoru był na posterunku. W dniu dzisiejszym zabrakło w składzie  Motoru  Marka i Romana  Śnieżawskich, którzy pauzowali za żółte kartki.

Sędzią głównym spotkania był Krzysztof Mróz w asyście: Wojciech Trochim i Krzysztof Piński, obserwatorem spotkania był Tomasz Gogol.