Jesienny Maraton MTB „Po Pojezierzu Brodnickim”

Na zakończenie sezonu w jesiennej, słonecznej scenerii Pojezierza Brodnickiego zostały rozegrane zawody w kolarstwie górskim. 31-kilometrowa trasa tegorocznego wyścigu wiodła malowniczymi brzegami Jeziora Bachotek i zawierała liczne single tracki, skarpy oraz powodujące poślizg mokre liście.

Na starcie 19.10.2014 r. w miejscowości Karbowo pod Brodnicą stanęło 115 uczestników w różnym wieku i z różnych miast Polski, między innymi z Gdańska, Torunia, Bydgoszczy, Olsztyna, Płocka a także grupa kolarzy z okolic Brodnicy, Nowego Miasta Lubawskiego, Iławy i Lubawy. Kategorię open wygrał Piotr Kazaniecki z TCC Bull Racing Team Toruń przed Maciejem Zielonką z ASE Team Sopot i Tomaszem Olender z LKK Ziemia Lubawska.