Gmina Lubawa nagrodzona w XX Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2014

Opublikowano:

W czwartek, 25 września odbyło się ogólnopolskie podsumowanie VI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, nad którym patronat objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. W tegorocznym turnieju Gmina Lubawa zajęła 5 miejsce w grupie III.

Uroczystość, na której dokonano podsumowania i wręczono nagrody laureatom konkursu – reprezentantom miast i gmin z całej Polski, odbyła się w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Wyróżnienia w sumie otrzymało po 10 miast i gmin w VI kategoriach zależnych od ilości mieszkańców – poczynając od miast i gmin do 5 tys. mieszkańców, a kończąc na miastach ponad 125 tys. mieszkańców. Gmina Lubawa zajęła 5 miejsce w grupie III. Na uroczystości lubawską gminę reprezentowali: wójt gminy – Tomasz Ewertowski, przewodniczący Rady Gminy – Jan Laskowski oraz przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie – Benedykt Czarnecki. Gmina Lubawa oprócz pamiątkowej patery otrzymała również nagrodę w wysokości 4 tys. zł na zakup sprzętu sportowego.

Na uroczystym podsumowaniu, oprócz gospodarza – prezydenta miasta Dąbrowa Górnicza, nie zabrakło wielu znanych działaczy sportowych, między innymi legendy polskich sprinterów Mariana Woronina czy kolarza Lecha Piaseckiego. 

Materiał: UG Lubawa

Komentarze

Hansik

Cybul podejdź ino do płota, tak jak AK podszedł :):):)

(2014-10-02 16:58:53)
Jurek

sorki że w tym miejscu :)


 


www.facebook.com/profile.php?id=100005199258237


 

(2014-10-02 09:26:59)