Srebro i brąz podczas Mistrzostw Świata w Rimini dla lubawskich Championów

W dniach 6-14 września br. we włoskim Rimini zakończyły się Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w kickboxingu Federacji WAKO.

Duży sukces odniosła się dwójka zawodników reprezentująca CSW Champion Lubawa, której trenerem jest Rafał Mazurowski.

Hubert Łaniewski wśród kadetów starszych w kat  do 52 kg w wersji kick-light zdobył srebrny medal, pokonując kolejno Węgra Laszlo Barnabasa, zawodnika z Irlandii Botando Rosza. W finale w walce o złoty medal uległ Ondrejowi Frankowi ze Słowacji.

Drugi medal wywalczyła kadetka młodsza Oliwia Rucińska w kat wag do 37 kg w wersji point-fighting wywalczyła brązowy medal wspólnie z włoszką Giadą Boscolo Meneguolo!

W kategorii do 57 kg kick-light Konrad Łaniewski w formule walki kick-light stoczył 3 walki wygrał dwie ze Słowakiem i Kanadyjczykiem a przegrał z Włochem natomiast w formule walki light-contact stoczył trzy walki z czego dwie wygrał z zawodnikami z Rumunii i RPA a przegrał z Bułgarem.Wicemistrzem świata w tej kategorii wagowej w formule kick-light został Polak Mateusz Dymek z Płocka.

Należy nadmienić, że w dniach od 20 do 22 czerwca br. w Lubawie odbyły się konsultacje Kadry Narodowej Kadetów w formule kick-light w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.