Sezon kolarski 2014 rozpoczęty!

30 marca w Leginowie odbyła się inauguracja LOTTO Poland Bike Marathon 2014. Na starcie pierwszego w tym roku etapu cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, stanęło 1000 uczestników. Wśród nich byli dwaj kolarze z Nowego Miasta Lubawskiego: Tadeusz Piątkowski i Kacper Danielewski.

Tadeusz to doświadczony zawodnik, które pierwsze szlify kolarskie zdobywał pod okiem ś.p. Edmunda Groszkowskiego. Obecnie startuje i osiąga sukcesy na największych imprezach kolarskich w Polsce. W Legionowie reprezentował BDC RETRO MTB Team i na dystansie Mini zajął 2 miejsce w kategorii wiekowej M4.

Kacper natomiast jest juniorem, ale na swoim koncie ma już wygraną klasyfikację generalną Merida Mazovia MTB Marathon 2013 na dystansie Fit. W Legionowie startował na dystansie Mini i wśród juniorów zajął 2 miejsce reprezentując team Terra Lubavia.

Terra Lubavia to nowy szyld pod którym będą startować zawodnicy należący do różnych klubów z terenu Ziemi Lubawskiej. Chcą dzięki temu zjednoczyć swoje siły, aby móc konkurować drużynowo z najlepszymi na największych polskich wyścigach kolarskich dla amatorów oraz zacieśnić współpracę przy organizacji wyścigów, wspólnych wyjazdów, treningów, itp. (Sz)