XXVIII zwyczajna sesja Rady Gminy Lubawa

W środę, 30 października odbyła się XXVIII zwyczajna sesja Rady Gminy Lubawa. W obradach uczestniczyło 15 radnych.
W sprawozdaniu z działalności pomiędzy sesjami wójt gminy – Tomasz Ewertowski odczytał najistotniejsze informacje, które można wysłuchać w materiale filmowym.

Na zakończenie informacji Wójt podziękował uczennicom szkół z terenu gminy Lubawa - Weronice  Mieczkowskiej z ZS w Kazanicach i Violettcie Winiewskiej ze Szkoły Podstawowej w Złotowie, które osiągnęły znaczące wyniki w zawodach na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Weronika Mieczkowska w rzucie oszczepem została Wicemistrzynią Polski z wynikiem 40,56 m w kategorii młodzików podczas Mistrzostw Polski w Radomiu. Oszczepniczka poprawiła swój rekord o 14 metrów, co dało jej najpierw możliwość awansu, a później zdobycia srebrnego medalu Mistrzostw Polski Młodzików.

Violetta Winiewska ze Złotowa zdobyła I miejsce w kraju podczas Finału Czwartków Lekkoatletycznych, a we wrześniu br. w Warszawie na stadionie Orła podczas Międzynarodowych Zawodów Lekkoatletycznych dzieci szkół podstawowych reprezentowała nasz kraj i zajęła I miejsce w rzucie piłeczka palantową. W zawodach w stolicy brali udział zawodnicy z 8 państw europejskich. Rezultatem 56 metrów pokonała wszystkie swoje rywalki zwyciężając między innymi jedną z faworytek - zawodniczkę z Litwy.

Podczas Mistrzostw Województwa SZS w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych w  Pasłęku, Violetta zajęła II miejsce w kuli oraz III w rzucie piłką palantową.

W maju br. podczas finału wojewódzkiego piłki ręcznej, w którym drużyna dziewcząt ze Złotowa zajęła I miejsce w województwie, Violetta  zdobyła tytuł najlepszego "snajpera" zdobywając 26 bramek.

Należy podkreślić, że do sukcesu zawodniczek przyczynili się trenerzy - Marek Tykarski ze Złotowa i Leszek Kołodziejski z Kazanic. Oprócz upominków  zawodniczki otrzymają stypendia sportowe, a trenerzy nagrody finansowe.

Podczas sesji przedstawiona została także informacja o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Lubawa za rok szkolny 2012/2013 oraz informacja dotycząca oświadczeń majątkowych. Podjęto uchwały w sprawach zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2013-2020, zmian uchwały budżetowej oraz obniżenia średniej ceny skupu żyta przyjmowanej jako podstawa obliczania podatku rolnego. (mz)