Jeziorak Tour 2013

Szosowy maraton rowerowy Jeziorak Tour już na stałe wpisał się do kalendarza imprez kolarskich Iławy. W sobotę 21 września na starcie w Szałkowie stanęło ponad 200 zawodników.

Jeziorak Tour jest wyścigiem zaliczanym do Pucharu Polski w Maratonach Szosowych, dlatego do Iławy zjechali kolarze amatorzy z różnych stron naszego kraju. Trasa maratonu wiodła po malowniczych zakątkach Pojezierza Iławskiego i liczyła 75 km.

Zawodnicy mieli do wyboru 1,2 lub 3 pętle lub dystans rodzinny 20 km. Startować można było na rowerze szosowym lub dowolnym innym, przy czym dla obydwu typów sprzętu była oddzielna klasyfikacja.

Po wyścigu dla wszystkich uczestników została przygotowana przez organizatorów impreza integracyjna z losowaniem nagród. Następnego dnia na Hali Sportowo - Widowiskowej w Iławie odbyła się dekoracja zwycięzców, na której nie zabrakło akcentów lubawskich.

Wśród startujących na rowerach "innych" na najwyższym stopniu podium stanęli mieszkańcy Lubawy: Tomek Olender w kat. M1 oraz Michał Kliniewski w kat. M2. Na rowerze szosowym wystartował Jerzy Tylmann i w kat. M6 zajął 3 miejsce. Wszyscy wymienieni powyżej zawodnicy pokonywali dystans 75 km (jedna pętla).