IV Ogólnopolski Wyścig MTB w Suszu

W sobotę 24 sierpnia 2013 odbył się IV Ogólnopolski Wyścig MTB w Suszu. Jak co roku start i meta wyścigu zostały usytuowane przy plaży miejskiej, obok obiektów Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II.

Kolarze zmierzyli się ze stosunkowo płaską trasą o zmiennej nawierzchni, na której nie zabrakło technicznych odcinków wymagających maximum koncentracji. Na koniec pętli o długości 28 km zawodnicy pokonywali podbieg po schodach, a następnie przejeżdżali przez plażę miejską. W zawodach wzięło udział 162 zawodników.

Najlepiej z Lubawy zaprezentował się Michał Wyżlic, który zajął 1 miejsce w klasyfikacji generalnej na dystansie 56 km (2 pętle). Na tym samym dystansie startował Tomek Olender, który jako siódmy przekroczył linię mety. Wśród kobiet startujących na dystansie 28 km najlepiej z Lubawy spisała się Ania Kruszyńska, która zajęła 2 miejsce. (elubawa)