5 Kolejka halówki w Lubawie

Piąta kolejka lubawskiej halówki rozegrana 23 grudnia obfitowała w wiele ciekawych spotkań. Najlepiej  zaprezentował się zespół  Montera Rybno. Brak czołowych zawodników - Bazylego Jabłonowskiego i Macieja Zglenickiego wskazywał, że będą chłopcami do bicia. Pokonali aktualnego lidera Juniorów Motoru gładko 6:2.

W drugim meczu tej kolejki Monter pokonał  silny, solidny i zdecydowanie wyżej notowany zespół Constractu. W tym meczu klasę pokazał Mateusz Leśniewski były bramkarz lubawskiego klubu, aktualnie Startu Działdowo.

Karczma gładko pokonała  ISOwent  i awansowała na 3 miejsce w tabeli.

Swoją klasę pokazał zespół Libro, który podobnie jak Monter  i Juniorzy rozegrał dwa pojedynki. Oba wygrał chociaż z trudnościami. W pierwszym czerwoni zmierzyli się ze Szkłomalem, który pokazał jak należy walczyć. Całe spotkanie szkłomalowcy grali jak równy z równym. W pierwszej połowie  był remis 0:0. Druga połowa była jeszcze ciekawsza i bardziej wyrównana. Jednak doświadczenie i doskonała predyspozycja strzelecka Mateusza Żmijewskiego  (strzelił 3 bramki) pokazały, że w futbolu liczą się bramki.

Pod koniec spotkania drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, otrzymał  Piotr Karbowski z Libro. Mimo ataków  Szkłomalu wynik się nie zmienił, a trzecia bramka padła pod koniec spotkania, kiedy zespół Libro grał w osłabieniu.

Kolejne spotkanie Constract - Monter miało być tylko formalnością. Kibice  liczyli, że Constract grający w tej edycji żywiołowo, szybko z Dawidem Dąbrowskiim, Pawłem Senkowskim, gładko pokona  Montera. Niestety zespól Constractu grał nerwowo, chaotycznie i niecelnie. Monter wykorzystał  dwie kontry zdobywając dwa gole i do końca spotkania kontrolował  spotkanie. Mimo ataków na bramkę Mateusza Leśniewskiego wynik nie uległ zmianie.

Wyniki: 5_kolejka2.pdf