Rewitalizacja centrum Starego Rynku Miasta Lubawa

Opublikowano:

W dniu  21.03.2012r. dokonano rozstrzygnięcia postępowania w sprawie udzielenia zamówienia publicznego pn. Rewitalizacja centrum - Starego Rynku Miasta Lubawa ”.Najkorzystniejszą  ofertę przedstawiło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów
„DROMO” Sp. z o. o. w Ostródzie ul. Nadrzeczna 5, 14-100 Ostróda na kwotę: 387.882,57 zł

W dniu dzisiejszym na rynku firma  w/w rozpoczęła prace rewitalizacyjne. Zamówienie dotyczy kontynuacji prac związanych z zamówieniem pn. „Rewitalizacja centrum - Starego Rynku Miasta Lubawa ”

a) wykonaniu robót drogowych w zakresie chodników i parkingów,
b) wykonaniu robót budowlanych w zakresie niecki fontanny.
c) wszelkie nawierzchnie drogowe i chodnikowe należy wykonać z kostki granitowej szarej i
czerwonej, takiej samej, jaka została wbudowana dotychczas w ramach inwestycji pn. Rewitalizacja centrum - Starego Rynku Miasta Lubawa ,
b) jako wykończenie ścian oraz dna niecki fontanny (bez płyty dennej obniżenia niecki) należy
przyjąć płyty granitowe – wymiary płyt zbliżone do płyt chodnikowych zgodnie z dokumentacją projektową.

Zakończenie realizacji zadania – 30.06.2012r.:
- 31.05.2012r. - termin zakończenia prac budowlanych po którym nastąpi odbiór techniczny,
- 30.06.2012r. - termin całkowitego zakończenia realizacji zadania po którym nastąpi odbiór końcowy. Wykonawca przedłoży Zamawiającemu do tego dnia komplet dokumentów wymaganych przepisami.

Na podstawie BIP Lubawa (mz)

Komentarze

Do ona
jak znajdziesz mi w sobote albo nawet w tygodniu do poludnia wolne miejsce nas rynku to dam Ci milion haha:) za kosciolem sw.Barbary to nawet na chodniku stawiaja:) wiec skonczyc pier....c o jakims komforcie:) do Pana Zelmy na rynek co chwila towar przyjezdza, busy 20 metrow dlugosci i ledwo da sie przejechac:) poczekaj jeszcze chwile to samochod bedziesz pod borkiem zostawiac:) ludzie nie maja kasy a na podworkach po 2 lub 3 samochody:) o co tu chodzi??
(2012-04-13 13:45:31)
Qverk
Witam !
a jak te końcowe prace mają się do tych zabezpieczeń murów gliną i tym podobnymi rzeczami ?!
dzisiaj jestem na Rynku i co widzę :
że te zabezpieczone mury ryje koparka na 2 metry w dół bo jakąś instalację wykonują pytam sie po co były te "cyrki" z zabezpeczaniem tych murów ?
(2012-04-13 11:48:33)
Borys
(...) ja i moja rodzina jesteśmy z Tobą Twoja morda!!!! mam nadzieję że tylko na mnie tak mówiłeś i mówisz, to wiesz kto pisze :) ludzie przestańcie Go napierać w końcu uznacie za słuszne:)
(2012-04-11 22:50:37)
Bruno
Ostatnio słyszałem, że przy okazji rewitalizacji Rynku ma być otwarte Muzeum Motoryzacji przy ul.(....) podobno jakieś sportowe auta mają mieć na wystawie słyszał ktoś o tym coś? Może i coś w tym jest bo widziałem dzisiaj jak jakieś niebiesko żółte się wietrzyło nie jeździ, ale się wietrzy więc to i może prawda.
(2012-04-11 21:15:00)
Ona
Może i nie jestem fanka burmistrza, ale płatne parkowanie to akurat niezły pomysł. Nie żałuję złotówki czy dwóch, gdy chce przyjechać na zakupy. wiem,że znajdę miejsce na rynku i nie muszę taszczyć siatek na drugi koniec miasta na darmowy parking. Nie zgodzę się z przedmówcą,że miejsca parkingowe są puste bo kostka krzywa. Proszę sobie przypomnieć sytuację sprzed kilku miesięcy, kiedy płatne parkowanie było "zawieszone". Pełno, pełno.......... ciągle pełno bo za darmo!. A teraz płacę i mam, super komfort.:)
(2012-04-11 20:34:31)
Piguła
(2012-04-11 19:55:21)
śmiechu warte
dotychczas odnowiony rynek zostal wykonany przez bardzo renomowane firmy haha (nie obrazajac pracujacych ludzi w w/w firmach) poprostu Ci ludzie nie maja takiego fachu zeby wykonywac takie prace... Miasto pojechalo po kosztach wzieli fuszerskie firmy a za rok czy za dwa beda na nowo sie bujać bo sie albo kostka zarwie albo jeszcze cos innego... wzieli by pożądną firme i na to samo by im wyszlo a tak za chwile znowu wydadza kase na naprawy zle wykonanego rynku.

Przyklad ( kostka jest tak zle polozona i krzywo ze sie jezdzic nie da, na polu jest lepszy komfort jazdy!!!! Panie Macieju wiecej parkingow!!!!! to na rynku bedzie jak w komisie samochodowym a nie jak w miejscu gdzie mozna spokojnie usiasc i podziwiac piekna f_ontanne xD ale co tam najwazniejsze ze kasa z oplat za parkowanie jest nawet za plebanią zrobili płatny parking chociaz parkingu to tamto miejsce na oczy nie widzialo :) pozdrawiam :)
(2012-04-11 14:11:23)
Kasia
Panie burmistrzu, czyżby jakaś sprzeczka z monopolistą, Panem W. ?
(2012-04-11 13:26:50)
Borys
a w niedzielę miałem wjechać samochodem na środek i zrobić fotkę już tego w swoim życiu nie zrobię bo ten kamień to i moje dzieci przetrwa, których jeszcze ni9e mam:)
pozdro dla WŁADZY za dobre rozwiązanie, rynek zimą jest jedwabisty tylko żeby powstała jakaś knajpa, bo w lato będzie nędza, albo pani Gryz niech wróci!!!
docenicie rynek tj trakt do lip tak oblegany, którego pomysł był z każdej strony obszarpany i obsypany obelgami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(2012-04-11 12:55:39)
Dario1
Nie wierze,że lubawski gigant przegrał przetarg
czyżby obawiał się końcowych konsekwencji?
(2012-04-11 10:07:36)
Ruda
Co ma piernik do wiatraka?Tzn.rewitalizacja do śmierdzenia?
(2012-04-11 00:40:06)
Donosiciel
Rewitalizacja i tak na nic!!! Dnia dzisiejszego na ulicy Grunwaldzkiej śmierdziało samymi palonymi śmieciami i plastykami. Proszę przestrzedz mieszkańców żeby nie palili takimi świństwami. Mam zrobione zdjęcia z jakiego domu i komina się to wydobywało. Następnym razem powiadomie służby odpowiednie!!!
Mod.Proponuję poinformowanie odpowiednich służb.
(2012-04-10 17:59:09)