Szynaka Motor Lubawa - Orzeł Kolno 2:0

W sobotę, 7 kwietnia zawodnicy Szynaka Motoru rozegrali kolejny mecz o ligowe punkty. Tym razem na stadionie Łazienkowskim podejmowali druzynę Orzeł Kolno. Motor pokonał 2:0 zespół z Kolna po bramkach Filipa Kociędy i główce  w końcówce spotkania Piotra Piceluka.

W rundzie jesiennej Motor wygrał w Kolnie 1:0 po bramce Bartosza Dobrońskiego. Kibice, którzy wybrali się na sobotni mecz oczekiwali po ostatniej wpadce korzystnego wyniku dla swojej drużyny i tak też się stało.

Sędziowała trójka sędziów z Elbląga:  sędzia główny - Tomasz  Wira, asystenci -  Marcin Wróblewski, Bogdan Wasilewski. Obserwatorem z ramienia WMPZPN był Alojzy Jarguz.

Drużyna Motoru już od pierwszych minut ruszyła na bramkę gości i w 5 minucie spotkania,  po błędzie obrony piłka trafiła pod nogi Filipa Kociędy, który pokonał bramkarza strzelając gola dla drużyny z Lubawy. W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w srodkowej części boiska i do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Gra lubawskiej drużyny jednak nie zachwycała.

Druga połowa, to od począku dominacja gości, którzy bardzo często gościli na polu bramkowym  Motoru. Groźne sytuacje i akcje  głównie z prawej strony boiska, były bardzo niebezpieczne. Goście za wszelką cenę dążyli do wyrównania. Jednak lubawska obrona była bardzo skuteczna i nie popełniła błędów. Kontrataki lubawskiej  drużyny były sporadyczne, ale bardzo groźne. W  60 minucie po dośrodkowaniu  na pole karne Piotr Piceluk minął się z piłką, ale w 78 minucie spotkania po dośrodkowaniu tym razem z lewej strony boiska, strzelił głową bramkę, ustalając wynik spotkania na 2:0 dla Lubawy.

Przed końcem spotkania  drugą żótą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał zawodnik gości -  Michael Olakitan Sanni i goście grali w 10. Słowa uznania należą się bramkarzowi lubawskiej drużyny - Pawłowi Osasiukowi, który debiutował na stadionie Łazienkowskim.

Po  zwycięstwie  Motor awansował na 5 miejsce w tabeli.

Skład Motoru: Osasiuk - Wróbel, Święcki, Waląg, Wrześniak, Zakierski, Dymowski, Dobroński (Modrzewski), Kocięda (Dąbrowski), Kłosowski (40' Piceluk), Chodowiec (Maśkiewicz). (mz)