Mistrzostwa Polski LZS w Biegach Przełajowych

17- 18.03.2012r. w Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Polski LZS w Biegach Przełajowych. Na zawody pojechał nasz czołowy zawodnik biegów średnich - Mateusz Jackiewicz pod opieką trenera Leszka Kołodziejskiego. Mateusz dwa tygodnie temu zwyciężył eliminacje wojewódzkie w Pasłęku co dało mu awans do zawodów centralnych.

W reprezentacji województwa znaleźli się zawodnicy z Ostródy, Ełku, Nowego Miasta Lubawskiego, Pasłęka, Dywit oraz Działdowa. Zawody zostały rozegrane w Parku Radziwiłłowskim w centrum miasta. Trasę można uznać za bardzo trudną: grząskie podłoże, bardzo strome podbiegi, nierówności podłoża oraz ostre zakręty. To wszystko przysporzyło biegającym nie lada trudności, wielu zawodników po prostu zeszło z trasy i nie ukończyło biegu.

Obsada na tych zawodach była jak na mistrzostwa przystało mocna. W wielu kategoriach startowali zawodnicy kadry narodowej oraz biegacze, którzy mają już w swoim dorobku uczestnictwo w Mistrzostwach Europy. Bardzo dobrze spisał się Mateusz Jackiewicz, który w biegu 2000m zajął 3 miejsce. Był to jeden z trudniejszych biegów tego zawodnika. Po starcie rywale ostro ruszyli do przodu, Mateusz jednak nie dawał za wygrana i przesunął się do czołówki biegu. Po 600m próbował oderwać się od grupy prowadzącej (8 zawodników) ale rywale nie dawali za wygraną i szybko go dochodzili. Na 300m przed metą zaczęła się dramatyczna walka o medale mistrzostw.

Ostatecznie Mateusz zajął wysokie 3m i pierwszy medal rangi mistrzowskiej w biegach średnich. Był to jedyny medal dla Warmii i Mazur na tych mistrzostwach. Wyjazd na mistrzostwa został opłacony ze środków Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie.