Awans Motoru Lubawa do III ligi

Osiem bramek padło podczas kolejnego meczu IV ligi na stadionie w Lubawie. Gospodarze (biało-czarne stroje), w meczu decydującym o awansie do III ligi pokonali drużynę ze Szczytna 5 :3. Sędzią głównym spotkania był Grzegorz Zakrzewski.

Pierwsza bramka padła w 15 minucie meczu po golu samobójczym Szymona Niestatka. W 20 minucie Michał Maj strzela wyrównującą bramkę. Kolejne bramki strzela Bazyli Jabłonowski i do przerwy jest 3 : 1 dla Motoru. Pierwsza połowa to dominacja Motoru na całym boisku.

Po przerwie w 47 minucie jest już 4 : 1 po bramce Łukasza Kłosowskiego. Zbyt szybko jednak piłkarze gospodarzy uwierzyli w zwycięstwo i awans do III ligi, drużyna gości nie mając nic do stracenia zaczęła grać składnie i po błędach bramkarza i obrońców zdobyła kolejno 2 bramki. Piotr Lisiewicz i w 62 minucie Michał Suchecki.

W 78 minucie Bazyli Jabłonowski strzela 5 bramkę dla Motoru i trzecią w tym spotkaniu ustalając wynik na 5 – 3 dla Motoru. Ciekawe widowisko, mimo fatalnych warunków atmosferycznych. Licznie zebrana grupa kibiców cieszyła się razem z zawodnikami z historycznego awansu Motoru do III ligi .  (mz)