Święto Gimnazjum w Lubawie

Opublikowano:

W Hali sportowej przy lubawskim gimnazjum , odbyła się część oficjalna 10 lecia powstania gimnazjum i 5 lecia nadania imienia szkole. Podczas uroczystości obecni byli: Ordynariusz Toruński -Biskup Andrzej Suski, Piotr Żuchowski - Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Zbigniew Babalski - poseł na Sejm, Burmistrz Miasta Lubawy Edmund Standara , przedstawiciel kuratorium oświaty- Joanna Wojtkiewicz z Elbląga, delegacje z zaprzyjaźnionych szkół partnerskich, nauczyciele i uczniowie.


Na zakończenie uroczystości zabrał głos burmistrz miasta
- „Słuchając mszy sam sobie zadałem pytanie. Co dała mi Polska szkoła? W pewnym momencie przypomniałem sobie moich nauczycieli. Wspominam do dziś dnia ich twarze, wspominam mojego katechetę ks. Seroczyńskiego. Chciałbym żebyście i wy kiedyś w przyszłości, będąc na takim kazaniu zadali sobie to pytanie. Co dała Wam Polska szkoła?
I chciałbym żebyście sobie pomyśleli o burmistrzu, radzie, która za jeden z pierwszych celów ma cel dotyczący rozwoju oświaty w Lubawie.
Szkoła to jak statek a waszym dowódcą jest dyrektor Marek Borkowski. Życzę wszystkiego najlepszego z okazji święta, pozdrawiam rodziców, sponsorów i wszystkich obecnych.”... zakończył burmistrz.