1/32 PP w Futsalu. AZS SGGW Warszawa - KS Constract Lubawa (0:0) 0:2. ZDJĘCIA

Drużyna gospodarzy AZS SGGW Warszawa zajmuje aktualnie V miejsce w II lidze Futsalu. W dzisiejszym spotkaniu 1/32 Pucharu Polski w Futsalu w pierwszej połowie zaprezentowała się bardzo dobrze z drużyną STATSCORE Futsal Ekstraklasy - Constractem Lubawa, który grał bez kilku czołowych zawodników.

W pierwszej połowie nie udało się gościom zdobyć bramki, a sytuacji było bardzo dużo. Bardzo dobrze prezentował się bramkarz gospodarzy Frankowski, który obronił kilka kapitalnych strzałów zawodników z Lubawy. W drużynie gości w bramce grał młody Jakub Kornat, a w pierwszej  czwórce - Kaniewski, Licznerski, Piórkowski i Luan.

Najlepszą sytuację do zdobycia bramki konstruktorzy mieli w 10 minucie. Po rajdzie prawą stroną Kaniewskiego, podaniu do Piórkowskiego ten nie trafia do bramki z kilku metrów. W końcówce po akcji Luana i Lucasa, Frankowski obronił kolejny kapitalny strzał. Wynikiem 0:0 zakończyła się pierwsza połowa, w której grali młodzi zawodnicy Constractu Lubawa: Jakub Kornat, Kacper Sendlewski, Maciej Górski, Szymon Licznerski i Janusz Okuniewski.

W pierwszej połowie gospodarze mieli jedną okazję, po której mogła paść bramka, ale  z własnej bramki piłkę wybił Sendlewski. Gospodarze znakomicie grali w obronie, szczególnie w pierwszej połowie. Praktycznie stworzyli mur nie do przejścia i czekali na kontry.

Początek drugiej połowy był trochę dziwny, bo gospodarze przejęli inicjatywę. Po jednej z kontr mogli objąć prowadzenie, ale Jakub Kornat kapitalnie obronił strzał napastnika gospodarzy.

W miarę upływu czasu konstruktorzy coraz częściej gościli pod bramką gospodarzy i po strzale z dystansu Lucas zdobywa kapitalną bramkę. Chwilę później kapitan gości  Kaniewski zdobywa z dystansu drugiego gola i jest 0:2.

W bramce Constractu Lubawa debiutuje Costinha. Nie miał zbyt dużo okazji do pokazania swoich możliwości. Rodrigo Santos Costa „Costinha” jest Portugalczykiem, ma 23 lata i przez najbliższy okres będzie bronił bramki KS Constract Lubawa.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem faworytów drużyny gości 0:2. Cieszy postawa  młodych zawodników, którym trener Dawid Grubalski dał szansę gry i debiutu w  składzie pierwszej drużyny. Mimo zwycięstwa, widoczny był jednak brak czołowych zawodników Constractu, którzy są w kadrze reprezentacji oraz Pedrinho.

KS Constract Lubawa jako kolejna drużyna STATSCORE Futsal Ekstraklasy zameldowała się w 1/16 finału Pucharu Polski. (mz)