Dzień bez skarpet w grupie Dinusie

Opublikowano:

Październik nie zachęca nas do rezygnacji z tak ciepłego elementu garderoby jakim są skarpety, jednak Dinusie zgodnie zadecydowały, że warto porzucić je na kilka chwil aby skorzystać z atrakcji zaplanowanych na Dzień bez skarpet.

Z samego rana dzieci przywitał wesoły Pan Skarpetka, który bardzo pragnął obejrzeć dziecięce skarpetki. Maluchy ochoczo pochwaliły się swoimi ulubionymi parami i przystąpiły do wykonywania zadań zaproponowanych przez pacynkę. Jednym z pierwszych ćwiczeń była nauka dobierania skarpetek w pary oraz wieszanie ich na lince za pomocą klamerki.

Dinusie dowiedziały się jak wykonać zabawkę ze skarpetki, która w magiczny sposób zgubiła swoją parę. W wyniku starań całej grupy powstała piękna praca plastyczna przedstawiająca jesienne drzewo, którego koronę tworzą odciski dziecięcych stóp oraz pokolorowane na pomarańczowo, czerwono i żółto skarpetki. Natomiast uwolnione od wszelkiego okrycia stopy doświadczyły nowych sensorycznych doznań dotykając różnych powierzchni na specjalnie przygotowanej ścieżce oraz chwytając i przenosząc piłeczki.

Materiał: Przedszkole Niepubliczne “Smerfolandia” w Lubawie