Posiadali narkotyki. Usłyszeli zarzuty

Opublikowano:

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom powiatu iławskiego. Mężczyźni posiadali przy sobie narkotyki, kiedy to zostali zatrzymani przez policjantów. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będą tłumaczyli się przed sądem.

Iławscy funkcjonariusze wydziału kryminalnego ustalili, że jeden z mieszkańców gminy posiadał przy sobie narkotyki. Policjanci zatrzymali 19 – latka i potwierdzili swoje ustalenia. Okazało się, że mężczyzna posiadał ponad 10 g suszu roślinnego, który po zbadaniu narkotestem okazał się marihuaną. Mieszkaniec gminy Iława został zatrzymany i usłyszał zarzut.

Natomiast w Iławie policjanci zatrzymali 21 – latka. Mężczyzna posiadał przy sobie prawie 3 gramy białego proszku. Badanie narkotestem wskazało, że jest to amfetamina. Funkcjonariusze zatrzymali 21 – latka i przedstawili mu zarzut, do którego się przyznał.  

Kolejnego mężczyznę zatrzymali policjanci wydziału kryminalnego podczas czynności służbowych. Jak się okazało 38 – latek również posiadał przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze znaleźli u mężczyzny biały proszek, który pobadaniu narkotestem okazał się marihuaną. Mundurowi zatrzymali 38 – latka i również on usłyszał zarzut.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani za ten czyn przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz mężczyźni ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będą tłumaczyli się przed sądem .

źródło KPP Iława