Wrócili z tytułami Mistrza i V-ce Mistrza!

Zawodnicy Grupy Rajdowej LRacing! 10.10.2021 wzięli udział w finałowej 3
rundzie popularnego cyklu Toruńskiego Mistrza Kierownicy 2021. Zawody rangi PZM
organizowane były przez Automobilklub Toruński w którym zrzeszeni są nasi
zawodnicy. Tym razem kierowcy rywalizowali na kultowym lotnisku w Toruniu.
Tego dnia lubawsko - iławską grupę reprezentowało dwóch kierowców, Dawid
Lontkowski
w Honda Civic 1.3 VTEC oraz Piotr Maćkiewicz w Audi TT Quattro, którzy walczyli o najwyższe miejsca w rocznym cyklu zawodów.

Specyfika odcinka przygotowanego przez organizatorów łączyła wąskie,wygrodzone partie z szybkimi prostymi po których następowały mocne dohamowania.
Organizator zapewnił zawodnikom 1 przejazd treningowy, aby zapoznać się z odcinkiem po którym zawodnicy przystąpili do ścigania. Każdy z uczestników miał do przejechania trzykrotnie odcinek. Suma czasów dawała wynik i klasyfikację końcową zawodów.

Trzecia, a zarazem finałowa runda zawodów ciesząca się sporym zainteresowaniem wśród rajdowych i rallycrosowych zawodników ponieważ przyciągnęła aż 62 uczestników, którzy zjechali się z różnych części Polski. Nasza Grupa Rajdowa reprezentująca barwy miasta Lubawa oraz Iława kolejny raz pokazałaą się z bardzo dobrej strony na tle bardzo mocnej konkurencji.

Reprezentujący Grupę Rajdową LRacing! Piotr Maćkiewicz jadący Audi TT Quattro podczas 3 rundy TMK po zaciętej walce zdobył 2 miejsce w klasie 4 z 19 uczestników tej klasy oraz 2 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów wśród 62
zawodników.

To były bardzo ważne i ciężkie dla mnie zawody. Silna konkurencja nie odpuszczała, dlatego postanowiłem zaryzykować i jechać odważniej niż zwykle, na granicy błędu. Dzięki temu wywalczyłem 2 miejsce w tej rundzie. - komentuje Piotr Maćkiewicz.

Kolejnym z zawodników LRacing! był Dawid Lontkowski za kierownicą Honda Civic 1.3 VTEC, który w klasie 1 zdobył kolejne 1 miejsce w której konkurowało 8 zawodników. Dawid zajął również 13/62 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.
Kolejne wygrane pokazują w jak dobrej formie jesteśmy w ostatnim czasie. Ilość przejechanych kilometrów na profesjonalnych torach procentuje dlatego staramy się z jak najlepszej strony reprezentować nasze miasto oraz naszych partnerów, dzięki którym ścigamy się o najwyższe trofea. - komentuje Dawid Lontkowski.

Po zsumowaniu wyników całego cyklu TMK 2021 w rocznej klasyfikacji Piotr Maćkiewicz wywalczył tytuł V-ce Mistrza w klasie 4 oraz tytuł V-ce Mistrza klasyfikacji generalnej TMK 2021. Piotr podczas tych zawodów wskakiwał na podium, aż czterokrotnie tym samym zdobył, aż cztery puchary. Dawid Lontkowski w klasie 1 (poj. do 1400ccm) w tym sezonie TMK2021 był niedościgniony dla konkurentów i z dużą przewagą zdobył tytuł Mistrza TMK 2021 w klasie 1.

Kiedy kolejne starty?

Nasi zawodnicy przygotowują się do ważnego dla nich startu 11.11.2021 i 3 rundy Time Attack Trophy rozgrywanej na Torze asfaltowym w Toruniu. Stawka zawodników i zawodniczek na pewno będzie bardzo szybka i wymagająca dlatego członkowie Grupy Rajdowej LRacing! zapraszają na Tor w Toruniu wszystkich lokalnych kierowców rajdowych oraz sympatyków i kibiców Motorsportu do startów oraz kibicowania podczas jednej z ostatnich imprez sezonu 2021. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do mediów społecznościowych Grupy Rajdowej LRacing, gdzie uzyskać można więcej informacji.