Monika Jackiewicz pierwsza w najtrudniejszym półmaratonie w Żywcu

W dniu wczorajszym 10 października Monika Jackiewicz z Kazanic zwyciężyła w najtrudniejszym półmaratonie w Polsce w Żywcu. Na linii startu pojawiło się ponad 1100 biegaczy. Start i meta były na rynku w Żywcu, natomiast pozostała część trasy przebiegała wokół malowniczego Jeziora Żywieckiego.

Organizatorzy podkreślali, że jest to najtrudniejszy półmaraton. Trasa była bardzo wymagająca. Praktycznie przez większość biegu trzeba było zmagać się z długimi podbiegami i zbiegami. Od początku biegu Monika biegła mocnym tempem zwiększając przewagę nad drugą zawodniczką do ponad 3 min na mecie. Zwyciężyła z wynikiem 1:16:15.
- Uważam, że na tak trudnym profilu trasy wynik ten jak bardzo wartościowy - mówi  szczęśliwa  Monika.

Artur Olejarz zwyciężył w klasyfikacji mężczyzn. Wygrywając z przewagą 26 sekund z Arkadiuszem Gardzielewskim, tegorocznym Mistrzem Polski w maratonie oraz olimpijczykiem z Tokio w maratonie.

Gratulujemy kolejnego sukcesu Monice i jej trenerowi.