Posiadał znaczną ilość narkotyków i je sprzedawał. Usłyszał zarzuty

Opublikowano:

Policjanci z Wydziały Kryminalnego iławskiej komendy zatrzymali 35-latka. Mężczyzna posiadał w domu 300 g amfetaminy. Okazało się, że również ją sprzedawał. Teraz ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

Iławscy policjanci z Wydziały Kryminalnego ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu iławskiego może posiadać narkotyki. Funkcjonariusze uzyskali informację, że substancje psychotropowe ma mieć schowane w miejscu zamieszkania. Policjanci pojechali do domu 35 – latka gdzie potwierdzili uzyskane informacje. Okazało się, że mężczyzna w w słoikach posiadał białą pastę, która po badaniu narkotestem okazała się amfetaminą. Jak ustalili policjanci było jej 300 g. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi. W trakcie dalszych czynności ustalili, że 35 – latek sprzedawał również substancje psychotropową. Policjanci przestawili zarzuty mieszkańcowi powiatu iławskiego, do których się przyznał

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani mówi o tym, że


 Art. 59. 1. „Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10….”

Art. 62.2. „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada znaczną ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”.
 

źródło KPP Iława