Posiadali narkotyki. Będą tłumaczyć się przed sądem

Opublikowano:

Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat. Z tego artykułu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w najbliższym czasie będą tłumaczyć się trzej mężczyźni.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie podczas wykonywania czynności służbowych wobec dwóch mieszkańców Iławy ujawnili, że posiadają oni woreczki strunowe. W trakcie badania okazało się, że zawierały one amfetaminę. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn i osadzili w policyjnej celi.

Natomiast iławscy dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego zauważyli znanego im z wcześniejszych interwencji 32 – latka. Kiedy funkcjonariusze rozmawiali z mężczyzną ten zaczął się nerwowo zachowywać. W związku z powyższym policjanci poprosili o wydanie wszystkich przedmiotów pochodzących z przestępstwa bądź mogących służyć do jego popełnienia. Po chwili okazało się co było przyczyną takiego zachowania mieszkańca Iławy. Mężczyzna w kieszeni w spodenkach miał schowane zawiniątko w folii aluminiowej z zawartością białego proszku. Badanie narkotestem wskazało, że jest to amfetamina.  Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Iławy i przedstawili mu zarzut, do którego się przyznał.

W myśl art. 62. 1. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat ”. 


źródło KPP Iława