Strażacy z OSP Lubawa i gminy Lubawa w akcji.Aktualizacja

Opublikowano:

Dzisiejszy poranek zaczął się pracowicie dla strażaków. Najpierw ochotnicy z Lubawy i Tuszewa wyjechali alarmowo do Tuszewa, gdzie wcześniej miała miejsce kolizja dwóch  aut i zostali zadysponowani do usunięcia wycieków z uszkodzonych pojazdów.

Kilka minut przed godziną 6:00 w Tuszewie, 23 – latek kierujący alfą podczas manewru wyprzedzania zderzył się czołowo z fordem. Mężczyzna za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem.

Do kolejnego zdarzenia doszło również w Tuszewie kilka minut po godzinie 7:00. Wtedy to 52 – latek kierujący renaultem nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych i uderzył w unieruchomionego peugeota. W tym przypadku również nikomu nic poważnego się nie stało a kierujący renaultem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem. 

Po godz. 8.00 wyjechali ponownie na drogę powiatową Lubawa - Gutowo, gdzie samochód skoda między Łążynem a Rumienicą prawdopodobnie na śliskiej drodze  wypadł z drogi, dachował i wpadł w pole. Na miejsce akcji zadysponowano jednostki OSP Rumienicy, Łążyn i OSP Lubawa.

Strażacy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie, który podróżował sam, a następnie został zabrany przez zespól ratowniczo-medyczny na badania. Policjanci z Wydział Ruchu Drogowego KPP w Iławie wykonują czynności. (mz)  i KPP Iława

foto nadesłane