Wracamy do tematu. Potrącenie na przejściu dla pieszych w Lubawie. Nie dostosował się do przepisów ruchu drogowego

Opublikowano:

Niestety na niektórych nie działają prośby, groźby czy apele. Nie pomaga uświadamianie i edukacja. Policjanci nadal zatrzymują kierowców, którzy nieodpowiedzialnie zachowują się na drodze.

Wczoraj kilka minut przed godziną 10:00 funkcjonariusze zostali poinformowani o potrąceniu pieszej. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 61 – latek kierujący citroenem zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych nie zachował szczególnej ostrożności i doprowadził do potrącenia pieszej znajdującej się na przejściu. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Natomiast w Biskupiczkach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego toyotą. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z  prędkością 106 km/h. Mieszkaniec  powiatu grudziądzkiego  za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości został ukarany mandatem oraz punktami karnymi. Stracił również swoje prawo jazdy. Teraz będzie mógł odzyskać uprawnienia najwcześniej za 3 miesiące.

Tymczasem  w gminie Lubawa 31 – latek kierujący vw na prostym odcinku drogi podczas wykonywania manewru wymijania zjechał na przeciwległy pas ruchu z powodu zaśnieżenia swojego pasa doprowadzając do zderzenia czołowego z jadącym z naprzeciwka fordem.

Kierowco pamiętaj !

Reaguj na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał

źródło KPP  Iława  
foto mz