Constract Lubawa awansuje z I miejsca do ćwierćfinałów MMP U17. Aktualizacja

W  Białymstoku w dniach 12-14 lutego rozgrywane są  finały  16 najlepszych  drużyn naszego  kraju  w kategorii U 17. Nasze województwo  reprezentuje po  turniejach  eliminacyjnych drużyna  Constractu Lubawa,która  znalazła się w grupie  3 razem z gospodarzami drużyną  z Białegostoku,  z KS Piła  i  drużyną GSF Gliwice. W  dniu wczorajszym zawodnicy z Lubawy pokonali  gliwiczan  gładko  0:5  po bramkach  Oskara Dmochewicza, Mateusza Jackowskiego, Szymona Szałkowskiego i Kamila Maja.

W  dniu dzisiejszym po  zaciętym  pojedynku  zremisowali z  MOKS  Białystok 2:2  choć  na minutę przed końcem powadzili 1:2. W  drugiej połowie tego spotkania dominowali  na boisku i zabrakło trochę szczęścia. Bramki dla  Constractu zdobył Szymon Licznerski Kamil  Maj.  Dla  gości  Piórkowski 4 minuta i Bućko 23 minuta.

Przed  naszymi zawodnikami  jeszcze jedno spotkanie eliminacyjne w  dniu dzisiejszym.Nasi zawodnicy zagrają z KS Piła  drużyną ,która nie zdobyła  żadnego punktu w turnieju,  więc  teoretycznie  drużyna  trenerów  Damiana Jarzembowskiego i Mariusza Lipowskiego powinna awansować do dalszych eliminacji  i znaleźć się w gronie 8  najlepszych  drużyn w Polsce. Po  godz. 18.30  ostatnie spotkanie  eliminacyjne  Constractu Lubawa z KS Piła

W meczu  z KS Piła Constract  zdobył  bramkę  już w  4 minucie po golu Alana Klimka.  Młodzi zawodnicy z Lubawy  stwarzali groźne akcje  pod  bramką gości i kiedy  czekaliśmy na kolejne bramki,  goście  po pierwszej akcji  zdobyli w 7  minucie wyrównanie po golu kapitana  Grochockiego.Takim  wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W  drugiej połowie Constract  Lubawa podkręcił tempo  gry  i w 14 minucie  Alan Klimek zdobywa  gola na 2: 1. Chwilę później było już  3: 1 po  golu  Szymona Szałkowskiego. W  drugiej połowie  Constract  Lubawa zdobywa jeszcze  dwie  bramki  po  strzałach Alana Klimka i Wiktora Kamińskiego   i zwycięża całe spotkanie  5:1.

W dniu jutrzejszym 14 lutego o godz. 10.00 rywalem Constractu o awans do półfinału MMP U17 będzie   Red Dragons Pniewy.