Srebrny medal Constractu Lubawa podczas MMP U15 w futsalu

Srebrny medal wywalczyli w Górznie w pow. garwolińskim młodzi piłkarze Constractu Lubawa. Jak już informowaliśmy, po trudnym początku w dalszej części eliminacji w dniu dzisiejszym przeszli przez ćwierćfinał i półfinał jak burza pokonując i deklasując drużyny z Lublina i z Pniew. W finale ponownie spotkali się z Rekordem Bielsko-Biała z którym spotkali się w tej samej grupie eliminacyjnej.

W pierwszym spotkaniu widać było, że młodzi konstruktorzy podobnie jak inne drużyny mają kompleks mistrzów Polski drużyny Rekord Bielsko-Biała, która w tym turnieju  zwyciężyła wszystkie spotkania nie tracąc punktu. Constract Lubawa uległ 0:2. W pięciu spotkaniach bielszczanie stracili tylko jedną bramkę.
W dzisiejszym meczu finałowym rozegranym o godz. 16.00 było podobnie.

W pierwszej odsłonie dzisiejszego finału zawodnicy z Lubawy mieli dwie doskonałe sytuacje, aby zdobyć pierwszą bramkę w finale. Pierwszą po strzale Jakuba  Sadowskiego i odbiciu obrońcy gości futsalówka trafiła w poprzeczkę. W końcówce pierwszej połowy, na 2 minuty przed końcem, Norbert Rydel kapitalnie strzela na bramkę, ale bramkarz gości doskonale broni.

Na początku drugiej połowy piękną interwencja popisał się kapitan konstruktorów  Hubert  Zadroga. Gra  w tej połowie była wyrównana. W  końcówce spotkania drużyna z Lubawy niestety  straciła  bramkę i uległa  0:1.

Mimo  ładnej  gry  i ambicji młodzi  konstruktorzy  ulegli w finale nieznacznie i  zdobyli  srebrny  medal i tytuł wice mistrza Polski drużyn  U15  w futsalu. Najlepszym  zawodnikiem  MMP  U15  został  Jakub Sadowski  Constract Lubawa i otrzymał statuetkę  MVP.

Gratulujemy młodym piłkarzom i  trenerom Damianowi Jarzembowskiemu i Mariuszowi Lipowskiemu za przygotowanie  drużyny i wywalczenie srebrnego medalu  podczas MMP. (mz)

foto p/sc

Skład KS Constract U-15: Hubert Zadroga, Kornel Projs, Norbert Rydel, Nikodem Jaskulski, Samuel  Grubalski, Kacper Skonieczka, Jakub Grędziszewski, Bartosz jakubowski, Jakub Sadowski, Kacper Kamiński, Piotr Krużewski, Maciej Malicki, Filip Garwacki, Maciej Różański.