Akca pobierania wymazów od nauczycieli klas I - III w Lubawie i powiecie iławskim

Opublikowano:

Niemal 600 nauczycieli klas I-III  i pracowników szkół podda się badaniu na obecność koronawirusa.

Dziś, tj. 14 stycznia, rozpoczęła się akcja pobierania wymazów do badania na obecność koronawirusa od nauczycieli klas I-III oraz pracowników szkół z terenu powiatu iławskiego. Akcję nadzoruje Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Iławie.

Odbywają się one w trzech punktach: Powiatowym Szpitalu im. Wł. Biegańskiego w Iławie, Zespole Szkół w Lubawie  i Zespole Szkół im. I. Kosmowskiej w Suszu. Wymienione punkty na mapie Powiatu Iławskiego zostały wybrane przez Starostę Powiatu Iławskiego, który kwestie te konsultował z dyrekcją Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarnej w Iławie, tak by optymalnie zagospodarować obszar badań.

Zgłosiło się niemal 600 nauczycieli i pracowników szkół, którzy wyrazili chęć poddania się badaniu na obecność koronawirusa.  Jak wiadomo uczniowie klas I-III mają wrócić do szkół już w najbliższy poniedziałek 18 stycznia. Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Iławie nadzoruje przebieg akcji w trzech punktach w powiecie iławskim. 

W akcji pomagają żołnierze z Wojska Obrony Terytorialnej.  W Powiatowym Szpitalu im. Wł. Biegańskiego wymazy będą pobrane od 238 osób, w Zespole Szkół w Lubawie od około 180 osób a w Zespole Szkół im. I. Kosmowskiej w Suszu od 169 osób.

źródło: powiat-ilawski.pl
foto mz i ZS w Lubawie