Strażacy z gminy Lubawa w akcji

Opublikowano:

W nowym roku dużo pracy mają wszystkie służby, w tym strażacy. Dużo pracy ma w ostatnim czasie jednostka OSP Lubstynek, która po raz piąty w tym  roku wyjeżdżała alarmowo do  powalonych drzew i konarów.

Jak już pisaliśmy, opady mokrego, ciężkiego śniegu w połączeniu z temperaturą oscylującą wokół zera stopni Celsjusza, tworzą okiść na gałęziach, łamią się drzewa i gałęzie utrudniając przejazd drogami i powodują zagrożenie dla mieszkańców obszarów leśnych.

13 stycznia przed godz. 9.00 druhowie z OSP Lubstynek zostali zaalarmowani do 2 powalonych drzew w miejscowości Lubstynek tzw. "Pieńki".
Jedno z nich blokowało dojazd do posesji, drugie natomiast przewróciło się na linię energetyczną zasilająca budynek mieszkalny.
Strażacy szybko usunęli drzewo. Na miejsce zostało wezwane również Pogotowie Energetyczne w celu odłączenia prądu i bezpiecznego usunięcia drugiego drzewa powalonego na linię  energetyczną.

Dla przypomnienia należy podkreślić, że jednostka OSP Lubstynek podczas V Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych Województwa Warmińsko-Mazurskiego w rywalizacji 20 drużyn ze wszystkich powiatów naszego województwa w kategorii A - drużyny męskie,  zajęła I miejsce i tytuł najlepszej drużyny województwa reprezentująca powiat iławski. 

(mz)

foto :nadesłane