Kierowali samochodami na tzw. podwójnym gazie. Będą się tłumaczyć przed sądem

Opublikowano:

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie dwóm mieszkańcom powiatu. Mężczyźni kierując pojazdami w stanie nietrzeźwości spowodowali kolizje drogowe. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu.  Z ustaleń śledczych wynikało, że oficer dyżurny został poinformowany o kolizji drogowej. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Jak się okazało 45 – latek kierujący oplem najechał na zaparkowanego vw po czym próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Dzięki czujności świadka jednak to nie nastąpiło i mężczyzna ujął sprawcę zdarzenia drogowego. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że 45 – latek kierował samochodem osobowym mając 3 promile alkoholu w organizmie.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego tym razem seatem zatrzymali policjanci również podczas zdarzenia drogowego na parkingu. Jak się okazało się, że 53 - latek kierując samochodem osobowym nie upewnił się co do możliwości wykonani manewru na parkingu i doprowadził do zderzenia z vw. Policjanci wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wskazało, że prowadził on pojazd mechaniczny mając ponad promil alkoholu w organizmie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie a postępowanie w tej sprawie zakończyć aktem oskarżenia.

Natomiast wczoraj kilka minut przed godziną 16:00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego  hyundaiem. Policjanci wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że 48 – latek jechał samochodem osobowym mając 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Tymczasem w Tynwałdzie zatrzymali kierującego fordem. W trakcie czynności okazało się, że 59 – latek jechał samochodem mając 0,4 promila alkoholu w organizmie.

Cała czwórka ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczyła się przed sądem.

Kierowco pamiętaj !

Reaguj na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.
 

źródło KPP Iława