30 – latek uderzył w ogrodzenie jednej z posesji w gminie Lubawa mając 2,5 promila

Opublikowano:

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 16-latek, wobec którego interweniowali policjanci. Młody mężczyzna przyjechał do sklepu motocyklem mając 0,7 promila alkoholu w organizmie. Kolejnych czterech kierujących zatrzymali policjanci na terenie powiatu iławskiego.

Mamy zimę a co za tym idzie zmienne warunki pogodowe, które mają bardzo duży wpływ na warunki jakie panują na drogach. Dlatego obowiązek zachowanie tzw. „szczególnej ostrożności” i  jazdy bez wcześniejszego spożywania alkoholu dotyczy wszystkich kierowców.

Przekonało się o tym wczoraj pięciu kierujących.

Pierwszego z nich zatrzymali policjanci w Kisielicach. Jak się okazało 16 – latek nie posiadając uprawnień do kierowania przyjechał do sklepu motocyklem. Policjanci ustalili, że  to nie jedyne przewinienie młodego mężczyzny ponieważ kierował on jednośladem mając 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Tymczasem w Iławie mundurowi zatrzymali mężczyznę, który kierował volvo mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie.

Natomiast w Lasecznie zatrzymali funkcjonariusze rowerzystę. Mężczyzna jechał drogą krajową jednośladem mając promil alkoholu w organizmie. Policjanci rower przekazali osobie wskazanej przez mieszkańca powiatu iławskiego a mężczyznę zwolnili po wykonaniu z nim czynności.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci po tym jak uderzył mazdą w ogrodzenie. W trakcie czynności okazało się, że 30 – latek jadąc samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji w gminie Lubawa. Jak ustalili policjanci mężczyzna kierował mazdą mając 2,5 promila alkoholu w organizmie.

A Redakach mundurowi zatrzymali kolejnego kierującego rowerem. Jak się okazało mieszkaniec gminy Susz jechał jednośladem mając 2 promile alkoholu w organizmie.


Przypominamy!

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub 997 przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców

  

źródlo KPP Iława