Strażacy z OSP gminy i miasta Lubawa w akcji. AKTUALIZACJA

Opublikowano:

Opady mokrego, ciężkiego śniegu w połączeniu z temperaturą oscylującą wokół zera stopni Celsjusza, tworzą okiść na liściach, łamią się drzewa i gałęzie utrudniając przejazd drogami i powodować zagrożenie dla  mieszkańców obszarów  leśnych.

Strażacy z Lubstynka w  gminie Lubawa 8 stycznia br. o godz. 11  wyjechali usuwać drzewo z drogi powiatowej z Lubstynka w kierunku drogi  wojewódzkiej DW537. Kilka godzin później ponownie zostali zawezwani do usunięcia konarów na drodze oraz do pochylonego nad gospodarstwem  drzewa.

Do drugiej akcji w godzinach wieczornych oficer dyżurny PSP w Iławie  zadysponował do pomocy podnośnik z OSP Lubawa. Strażacy sprawnie usunęli zagrożenie, konary pochylone w stronę budynku. Na miejscu był także przedstawiciel Lasów Państwowych.

9 stycznia w godzinach południowych ponownie OSP Lubstynek i OSP Lubawa wyjechali alarmowo do Lubstynka, gdzie kolejne drzewa pod naporem śniegu pochyliły się nad sąsiadującym domem.

Strażacy z Lubstynka, 9 stycznia br. w  godzinach nocnych wyjechali ponownie usuwać powalone drzewo z drogi powiatowej z Lubstynka w kierunku  drogi  wojewódzkiej DW537.

(mz)

foto OSP Lubawa i nadesłane