Dzień Pluszowego Misia w Prątnicy

Opublikowano:

W dniu 25 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tym razem zamiast wspólnej zabawy na holu przedszkolnym musieliśmy ograniczyć się każdy do swoich grup, a mięciutkie kolorowe misie zastąpiły balony w kształcie misia.

Jednak ograniczenia nie przeszkodziły nam w świetnej zabawie.Uroczysty dzień rozpoczął się od przybycia wspaniałych gości : Pana dyrektora oraz solenizanta, którym był nie kto inny jak cudowny, kochany nasz MIŚ. Każdy z gości miał dla dzieci przygotowaną niespodziankę.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy misiowych piosenkach. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkurs przyrodniczy dotyczący wiedzy o niedźwiedziach, śpiewanie piosenki „O kochaniu misia”, misiowe tańce.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.
Również tego dnia został rozstrzygnięty konkurs pt.” Dzieci kochają misie, misie kochają dzieci”. Nagrody wręczał główny bohater dzisiejszego dnia; kochany MIŚ
Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pana dyrektora, Rady Rodziców SP w Prątnicy za zakup upominków oraz nagród, a panu sołtysowi Piotrowi Kuczyńskiemu wraz z Radą Sołecką wsi Omule za podarowanie przepysznych misiowych tortów dla każdej grupy.
Wychowawcy

materiał SP w Pratnicy