Wypadek na krajówce w Sampławie gm.Lubawa. Pożar w Prątnicy

Opublikowano:

28 listopada ok. godz. 18.00 na drodze krajowej DK-15 w Sampławie skrzyżowanie z DW536 w kierunku Iławy, doszło do wypadku z udziałem dwóch aut: Fiata i Renault Twingo.

- 33-letnia kierująca samochodem marki Renault podczas manewru skrętu w lewo na skrzyżowaniu, nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu samochodem osobowym marki Fiat i doprowadziła do zderzenia miedzy pojazdami. Kobieta została zabrana do szpitala - mówi asp.Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP Iława.  

Na miejscu pracują policjanci z Lubawy i Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Iławie oraz zespól Ratowniczo-Medyczny, który udzielił poszkodowanym dwom osobom - kobiecie i mężczyźnie pomocy. Droga krajowa jest całkowicie zablokowana.

Kilka minut później z Sampławy strażacy z OSP Lubawa i PSP Iława, wyjeżdżali alarmowo do wsi Prątnica, gdzie wybuchł pożar w jednym z domów. Na miejsce akcji oficer dyżurny PSP w Iławie zadysponował jednostki: z OSP Lubawa, PSP Iława, OSP Prątnica i OSP Omule. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że w piwnicy zapaliły się trociny. Strażacy szybko poradzili sobie i opanowali źródło pożaru.

(mz)