Szkółka Piłkarska Constract Lubawa zakończyła jesienne zmagania ligowe

Opublikowano:

Szkółka Piłkarska Constract Lubawa zakończyła jesienne zmagania w swoich ligach. Za młodymi adeptami piłki  nożnej czas pełen sportowych emocji, czas indywidualnego rozwoju, ale też czas walki z własnymi słabościami.

W rozwoju umiejętności sportowych zawsze niezbędna jest dobra organizacja oraz upór w dążeniu do celu, a tego z pewnością nie zabrakło naszym zawodnikom. Gratulujemy!

Szkolenia piłkarskie dzieci i młodzieży w klubie Constract Lubawa w 2020 roku nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie naszego Partnera PKN ORLEN, za co serdecznie dziękujemy.

W rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 Szkółkę Piłkarską Constract reprezentowało 7 drużyn w różnych kategoriach wiekowych:

B1 Junior Młodszy rywalizował w Ekstraklasa Gr. Mistrzowska.  3 miejsce
C1 Trampkarz rywalizowała w  I lidze Trampkarza w Gr 2 . 1 miejsce
D1 Młodzik rywalizowała w I lidze województwa w Gr. 4. 2 miejsce
E1 Orlik  Zielony rywalizowały w ½ Gr. 4. 1 miejsce
E1 Orlik  Zielony rywalizowały w ½ Gr. 4. 5 miejsce
F1 Żak Zielona rywalizowały w Gr. 8. 4 miejsce
F1 Żak Zielona rywalizowały w Gr. 8. 5 miejsce

Zajęte miejsca, zdobyte punkty to tylko statystyki.  W najmłodszych grupach liczy się przede wszystkim dobra zabawa, chęć własnego rozwoju oraz zdrowej rywalizacji.
Damian Jarzembowski  Trener naszych Juniorów Młodszych tak podsumował zmagania swoich podopiecznych:
„Juniorzy młodsi są trzecią siłą województwa Warmińsko-Mazurskiego w piłce nożnej. Wynik ten bez wątpienia jest dobrym osiągnięciem, natomiast patrząc na fakt, że pandemia w okresie marzec-czerwiec mocno przeszkodziła nam w przygotowaniach myślę, że mógłby być jeszcze lepszy. W mojej ocenie zespół ten byłby w stanie wygrać ligę, gdyby chłopcy mieli więcej czasu, by ze sobą potrenować. Jestem bardzo zadowolony z niemal 100% frekwencji treningowych od lipca do dnia dzisiejszego. Świadczy ona o niesamowitej chęci rozwoju chłopaków, a moim zadaniem jest pomagać im w tym. W okresie przygotowawczym rozegraliśmy chyba najwięcej meczów kontrolnych, nawet uwzględniając zespoły seniorskie w całym kraju.”
Trampkarze – Damian Jarzembowski

"Naszym celem od początku rozgrywek było zwycięstwo w ligowej tabeli. Chłopaki już w przedsezonowych sparingach pokazali wielką siłę i umiejętności. Cieszy mnie fakt, że w każdym z meczów, nawet tym jednym nieszczęśliwie przegranym, pokazywaliśmy swój niezmienny styl, dominację oraz wielkie zaangażowanie. Chłopcom gratuluję, bo taki bilans bramkowy to na pewno powód do wielkiej satysfakcji i motywacji do dalszej pracy."

Orlicy – Robert Kaczyński

”W sobotę 24 października, rozgrywki ligowe w grupie zielonej zakończyli Orlicy. W ostatecznej fazie rozgrywek mierzyliśmy się z Olimpią Elbląg, Poncio Lidzbark Welski, Concordią Elbląg, Małym Jeziorakiem Iława oraz Zatoką Braniewo. W turnieju rozgrywanym w Elblągu nie zaprezentowaliśmy się ze swojej najlepszej strony , wiemy, że stać ten zespół na dużo lepszą grę. Ostatecznie po zwycięstwie nad Concordią Elbląg (5:1), remisie z Zatoką Braniewo (0:0) oraz porażką z Olimpią Elbląg (0:1), Poncio (2:3) i Małym Jeziorakiem (0:2) zajęliśmy 5 miejsce. Gratulacje dla zespołu za dotarcie do finału, pozostaje niedosyt, bo chłopcy są bardzo ambitni i potrafią grać w piłkę dużo lepiej, co już nie raz udowadniali.”

W tych trudnych czasach udało nam się ukończyć wszystkie rozgrywki. Wszyscy doskonale wiemy, jak ważna jest aktywność fizyczna w prawidłowym funkcjonowaniu młodych organizmów. W czasach zdalnego nauczania, funkcjonowanie klubów i szkółek nabiera zupełnie innego znaczenia.

materiał: Szkółka Piłkarska KS Constract Lubawa