Szlachetna Paczka w Lubawie

Opublikowano:

XX edycja Szlachetnej Paczki, jedno z największych programów społecznych w Polsce wystartowała 14 listopada. Tego dnia na stronie internetowej pojawiły się historie rodzin Naszego rejonu, do których  osobiście dotarło 10 wolontariuszy, działających w Lubawie i okolicy.
- Do programu  zostało zgłoszonych 29 rodzin, jednak po zweryfikowaniu pomoc otrzyma 20 rodzin. Są wśród nich rodziny z niepełnosprawnością ale głównie seniorzy. To właśnie starsze osoby stanowią w tym roku większość potrzebujących  -  mówi  lider  lubawskiej Szlachetnej Paczki  Pani Violetta  Lewandowska.

- W tym roku epidemia koronawirusa spowodowała, że tej pomocy potrzeba jeszcze więcej, co wiąże się z tym, że potrzebnych jest więcej rąk do pracy. Dzięki nowym wolontariuszom, którzy zasilili naszą „paczkową rodzinę” udało się dotrzeć do większej ilości oczekujących na Mądrą Pomoc - kontynuuje Pani Violetta.

Magazyn Szlachetnej Paczki w Lubawie  jest otwarty na wielkie serca Darczyńców i okolicznych mieszkańców, którzy chcą wesprzeć rodziny. Lubawska  grupa czeka na Darczyńców 11 grudnia od godziny 17.00 do 20.00 oraz 12 grudnia od 10.00 do 17.00 na ul. Strażackiej 1, w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. 

Więcej na temat Szlachetnej Paczki na stronie www.szlachetnapaczka.pl

(mz) 
foto archiwum Szlachetnej Paczki