Dzień Papieski w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie

Opublikowano:

16 października br. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie uczciliśmy
42 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W ramach Dnia Papieskiego odbyła się rywalizacja klasowa o Puchar im. Jana Pawła II. Nauczyciele i uczniowie przyszli tego dnia do szkoły ubrani na żółto-biało czyli w barwy flagi papieskiej.

Jury wybierało klasę najlepiej przebraną. Każda klasa miała do wykonania plakat o tematyce papieskiej oraz piosenkę pt. "Lolek" Magdy Anioł przypominającą życiorys Polskiego Papieża. Także w tych "dyscyplinach" przyznawane były punkty do klasyfikacji drużynowej. Po zaprezentowaniu idei dnia papieskiego oraz symboliki herbu i flagi papieskiej przystąpiono do rywalizacji sportowej. Wybierano najlepszego bramkarza i wioślarza. Było to nawiązanie do sportowych pasji Karola Wojtyły.

Rywalizację zakończyły zmagania w układaniu puzzli maryjnych oraz quiz papieski. Emocji było co nie miara. Zawodnikom towarzyszył ogłuszający doping. Zwycięzcą okazała się klasa VI.Uczniowie klas I-III także uczcili Jana Pawła II żółto-białym strojem. Z pomocą wychowawców i nauczycieli wykonywali wyklejankę papieską oraz układali puzzle przedstawiające herb Polskiego Papieża.

Ostatnim zadaniem było zapamiętanie kolorystyki i pokolorowanie herbu zgodnie z oryginałem. Podsumowaniem zabawy było obejrzenie piętnastominutowego programu telewizyjnego pt. "Aureola - Jan Paweł II".W przystępny dla najmłodszych sposób przybliżył on dzieciom sylwetkę naszego rodaka. Również przedszkolaki oglądały ten program.

Następnie z pomocą księdza katechety poznawały "Skarby" i sportowe pasje Jana Pawła II. Spotkanie w ramach przedszkolnej katechezy zakończyła modlitwa i piosenka "Czy wy wiecie, że jesteśmy świątynią...". Wszyscy uczestnicy dzisiejszych zmagań otrzymali drobne upominki i nagrody. Niech pamięć o świętym Janie Pawle Wielkim pozostanie w naszych sercach na zawsze. Serdeczne podziękowania dla Grona Pedagogicznego za pomoc i zaangażowanie.   
Dzień Papieski zorganizował ks. Karol Schmidt.

materiał: SP w Złotowie