Dwukrotna kradzież nakrętek z pojemnika w lubawskiej straży

Opublikowano:

Społeczność miasta Lubawa i gminy włączyła się kilka miesięcy temu w akcję charytatywną dla malutkiej Alicji Kołeckiej, mieszkanki naszego miasta. Przypominamy, mała Alicja jest córeczką  druha strażaka z jednostki w Lubawie.

Dziewczynka urodziła się bez prawej gałki ocznej i z rozszczepem podniebienia podśluzówkowego. Ponadto, z powodu zwężenia przegrody nosowej nie mogła sama oddychać dlatego krótko po urodzeniu została podłączona pod tlen.

Walka o zdrowie Alicji wystawiła budżet jej rodziny na próbę. Niezbędne były regularne wizyty u licznych specjalistów i żmudna rehabilitacja, która pozwoliłaby dziewczynce dobrze funkcjonować.
Przed remizą strażaków w Lubawie od dłuższego czasu stoi plastikowy pojemnik, do którego wrzucane są plastikowe nakrętki przeznaczone  na leczenie  Alicji.

6 października znajdujący się w remizie monitoring nagrał mężczyznę, który wychodzi z Matiza i idzie w kierunku pojemnika z nakrętkami. Po chwili wybiera nakrętki, wkłada do swojej torby i  odjeżdża ze swoim kolegą.

11 października (niedziela), kiedy druhowie z OSP wyjechali na akcję do pożaru, miała miejsce druga kradzież nakrętek. Tym razem kradzieży dokonała kobieta.

Policjanci wykonują czynności w celu zatrzymania sprawców i postawienia im zarzutów. Miejmy nadzieję, że sprawcy zostaną przykładnie ukarani. (mz)

foto: p/sc i mz

>