Potrącenie kobiety na krajowej piętnastce na ul Toruńskiej w Lubawie. AKTUALIZACJA

Opublikowano:

Jak informowaliśmy czytelników portalu, 13 października po godz. 19 na drodze krajowej DK-15 na ul. Toruńskiej w Lubawie, doszło do potrącenia kobiety jadącej rowerem. Według wstępnych informacji, kobieta została potrącona przez opla corsę.
- 71-latek jadący oplem corsa uderzył w kierującą rowerem i odjechał dalej. Sądził, że  uderzył w jakiegoś zwierzaka. Za kierującym  oplem jechało małżeństwo, które widziało cale zdarzenie. Małżeństwo zatrzymało się na miejscu wypadku. Kobieta udzielała pierwszej pomocy poszkodowanej rowerzystce, a mąż pojechał za oplem i doprowadził do zatrzymania obywatelskiego kierującego oplem. Kierowca opla tłumaczył się, że nie miał świadomości, że potracił kobietę. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie - mówi Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Iławie - asp.Joanna Kwiatkowska.

Pamiętajmy o tym, że prawo polskie daje każdemu obywatelowi możliwość zatrzymania sprawcy przestępstwa i wykroczenia. Mówi o tym zapis w 27 rozdziale Kodeksu Postępowania Karnego (art. 243 § 1)

Postawa małżeństwa zasługuje na najwyższe słowa uznania i szacunek. Mam wielką nadzieję, że takie zachowanie i postawa w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia na ludzką krzywdę, będzie wzorem dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać i udzielać pomocy poszkodowanym. (mz)