Policjanci z Lubawy zatrzymali 2 mężczyzn, którzy posiadali narkotyki

Opublikowano:

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawie wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko dwóm mężczyznom. Ja się okazało posiadali przy sobie narkotyki kiedy to zatrzymali ich policjanci.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawie wspólnie z prokuraturą prowadzili dochodzenie przeciwko dwóm mężczyznom. Z ustaleń śledczych wynikało, że pierwszy z nich został zatrzymany na terenie gminy Lubawa kiedy to  rozmawiał ze swoimi znajomymi. Mężczyzna na widok policjantów zaczął się dziwnie zachowywać. Po chwili okazało się, co jest tego powodem. 24 – latek posiadał przy sobie w woreczku strunowym trzy zawiniątka.

Jak ustalili funkcjonariusze była to marihuana oraz haszysz. Drugiego z mężczyzn funkcjonariusze zatrzymali na jednej z lubawskich ulic.  25 – latek posiadał przy sobie marihuanę. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów obu mężczyznom a postępowanie zakończyć aktem oskarżenia, który trafił już do sądu.

W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 62 § 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. 

źródło KPP Iława