Uczniowie z Grabowa-Wałdyk podziwiali „Jerzwałd jesienią”

Opublikowano:

W czwartek  30.09.2020 uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach udali się na wycieczkę do Jerzwałdu.
Po przyjeździe do Zespołu Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie uczniowie zapoznali się  w sali edukacyjnej z życiem lasu i jezior.

Zgromadzone tam liczne eksponaty przyrodnicze uczniowie mogli dotknąć i dowiedzieć się o nich ciekawych historii przyrodniczych. Znajdujące się tam tablice interaktywne pomogły w łatwy sposób utrwalić wiedzę przyrodniczą. Przy siedzibie parku znajduje się również ogród botaniczny. Uczniowie poznali tam różne siedliska roślinne i gatunki roślin. Zobaczyli tutaj: ogródek ziołowy, ozdobny ogród wiejski, staw, ogród skalny. 

Z siedziby parku przejechali na ścieżkę dydaktyczną „Jasne”. Ścieżka prowadzi do rezerwatu przyrody, który chroni unikatowe w kraju jezioro oligotroficzne. W dalszej części ścieżki znajduje się śródleśne, eutroficzne jezioro Czarne. Ścieżka ma przebieg zamkniętej pętli o długości 3 km. Po drodze uczestnicy zobaczyli jak wygląda las mieszany w różnym wieku, buczyna pomorska, ols, bór wilgotny.

W ten piękny słoneczny dzień bogatsi o wiedzę,  uczniowie wrócili zadowoleni i szczęśliwi do szkoły. Lekcję w terenie i w sali edukacyjnej poprowadził pracownik parku pani Alina Rodziewicz.

SP Grabowo-Wałdyki