MLKS Motor Lubawa - Delfin Rybno (0:0) 2:0

Dziś 13 kolejka forBet IV ligi, gospodarze drużyna Motor Lubawa podejmowała na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie sąsiadów z powiatu działdowskiego - Delfin Rybno, który zajmuje 13  miejsce w tabeli, po 12 spotkaniach zgromadził 14 pkt. Motor zajmuje 9 miejsce po 11 meczach i ma 20 pkt. Dzisiejsze spotkanie rozegrane zostało bez publiczności w związku z czerwoną strefą  w powiecie iławskim.

Drużyna gości to beniaminek IV ligi, ale drużyna zawsze groźna. Pierwsza połowa spotkania to  przewaga na boisku gospodarzy, już w 7 minucie po precyzyjnym rzucie rożnym   Rykaczewskiego mogła paść bramka, ale Mateusz Leśniewski wypiąstkował piłkę.
Zawodnicy Motoru non stop przebywali pod bramką gości, ale bramki nie padały. Goście bronili  się, kilka razy skutecznie bronił Mateusz Leśniewski. Gospodarze w pierwszej połowie mimo przewagi, nie zdobyli żadnej bramki.

W drugiej połowie w 46 minucie Chmielewskiego zmienił Sobótka, ale obraz  gry się nie zmienił. W dalszej części spotkania trener Delfina -  Radosław Wasielewski i Motoru - Krzysztof Malinowski, zmienili kolejnych zawodników. Gospodarze przeważali na boisku, ale pierwsza bramka padło dopiero w 77 minucie po kapitalnym golu przewrotką lidera Motoru Cezarego  Sobolewskiego. Po zdobyciu bramki, gospodarze uspokoili grę i kilka minut później Radek  Gajewski w 84 minucie zdobywa piękną bramkę główką dla Motoru podwyższając wynik na 2:0. Goście praktycznie tylko w pierwszej połowie stworzyli jedną akcję pod bramką  Kościńskiego, która mogła przynieść im bramkę, ale w całym spotkaniu byli groźni z kontry.

Motor Lubawa pokonuje Delfin Rybno 2:0 i zdobywa trzy punkty.